Vánoční kávy 2021

Safroncafe_vanoce_2019_miniNyní nastává ideální čas pro pořízení čerstvě pražené kávy pod stromeček. Káva bude stále velmi čerstvá, bude krásně vonět a udělá radost každému kávomilci i příležitostnému pijákovi :-)

A pokud váháte, jakou kávu vybrat, máme pro Vás pár tipů na kávy, které nejsou tak všední a kterými uděláte zaručeně radost. Mají krásná velká zrna a patří mezi svátečnější kávy.

A pokud si ani tak netroufáte vybrat konkrétní kávu, nabízíme ještě dárkové poukazy nebo kávové předplatné. Je to perfektní způsob, jak darovat čerstvě praženou kávu a přitom nechat finální výběr přímo na obdarovaném.

Seznamovací balíček MIX II - oblíbený seznamovací balíček pěti povedených arabik, které určitě stojí za vyzkoušení. Je to ideální způsob, jak se seznámit s naší kávou. 

Nepal Supreme Mount Everest - Luxusní káva pěstovaná přímo pod Mount Everestem. Pochází z velmi speciální a vzácné zemědělské produkce s ekologickou certifikací a vyniká silným tělem, jemnou kyselostí a intenzivní vůní, ve které je cítit čokoláda a vanilka.

Dominican Republic Cerro Prieto Estate - Bez nadsázky se dá dominikánská káva označit za luxusní a bývá často vybírána jako dárek.  Vysoká jakost kávy spolu s čerstvým pražením jsou zárukou toho, že se alespoň na chvíli ocitnete na karibské pláži a vychutnáte si kávu, pro kterou je charakteristická příjemná sladkost, ideální vyváženost s nádechem citrusových tónů.

Peru Finca Rosenheim Villa Rica - Káva Finca Rosenheim Villa Rica je unikátní. Má specifickou vůni i chuť a pokud toužíte po výjimečné kávě, určitě stojí za Vaši pozornost. Zaujme květovou chutí s jasnou ale jemnou kořenitostí a minimální kyselostí. V dochuti je potom cítit kvalitní hořká čokoláda.

El Salvador Finca La Majada - Zástupce běžnější kávy, která ale patří mezi nejlahodnější a nejpopulárnější. Pěstuje se na půdách sopečného původu a výsledná káva má velmi čistou a vyváženou chuť. Krémové tělo s chutí čerstvých ořechů, náznaky mléčné čokolády s nádechem banánů a dlouhotrvající sladkou dochutí. Kyselost je téměř neznatelná.

Honduras Genuine Marcala - Chuť je výrazně kávová, kořeněná, příjemně hořká, decentně sladká, s nízkou aciditou. Káva je z plantáží, které v Hondurasu produkují nejlepší kávová zrna v zemi.

Brasil Cerrado Caramelo Doce - Cerrado Caramelo má krémové tělo s výraznou chutí čokolády (Kofila), oříšků, karamelu a výraznou sladkostí. Patří mezi nejlepší a nejoblíbenější brazilské kávy.

Mexico Altura Finca Monte Grande - Na horských svazích Sierra Madre, pohoří na pobřeží Tichého oceánu ve státě Chiapas, mezi Národním parkem El Triunfo a jezerem Angostura, se pěstuje tato obzvlášť kvalitní káva. Má střední tělo s příjemnou sladkou a ovocnou chutí a jemnou citrusovou kyselostí.

Guatemala Fancy El Jaguar - Prvotřídní arabika, vyniká plným tělem a středně plnou chutí. Má ovocnou vůni a velmi jemnou a svěží kyselost. V šálku potom tvoří lahodnou a jemnou cremu.