Jak u nás pražíme

prazickaKávu nemáme napraženou do zásoby a vždy pražíme až na základě Vaší objednávky. I když často slýcháme, že za čerstvou kávu se považuje vše do tří týdnů od vypražení, tak by přece byla škoda koupit si kávu na konci její čerstvosti.

A právě proto u nás dostanete tu nejčerstvější kávu a je jen na Vás, kdy ji spotřebujete (káva je nejlepší cca 3 dny po vypražení, kdy se v ní ustálí chutě a uvolní se oxid uhličitý).

Po vypražení kávu zabalíme (případně i nameleme) do kávových sáčků s aroma ventilem a expedujeme co nejrychleji až k Vám. Aroma ventil je důležitý právě proto, aby ze sáčku mohl odcházet oxid uhličitý, který se po pražení z čerstvé kávy uvolňuje.

A potom už je jen na Vás, jakou přípravu kávy máte nejraději a jak si čerstvou kávu vychutnáte.


KDO JSME A CO OD NÁS MŮŽETE ČEKAT

Jsme malá rodinná pražírna z Jihomoravského kraje (obec Vojkovice) a celý proces zpracování kávy nás nadchnul natolik, že se o to chceme podělit i s Vámi. Kávě se věnujeme hlavně pro radost a rádi objevujeme nové druhy, vůně i chutě.

Když se můj muž začal před lety věnovat přípravě čerstvé kávy a já viděla různé druhy mlýnků i kávovarů, nebyla jsem z toho moc nadšená. Potom jsem ale vůni a chuti čerstvé kávy propadla natolik, že jsem už jinou ani nechtěla. Došlo mi, že káva ze supermarketu nemůže být nikdy čerstvá a že pokud si chci vychutnat opravdu dobrou kávu, musím na to jít jinak.

Nakupovali jsme proto různou kávu od různých prodejců a časem si začali pražit i vlastní kávu. Nic se nevyrovná tomu, když si připravíte čerstvě praženou kávu, která je v té nejlepší formě. V takovém šálku, když nespěcháte a máte dostatek času na prožití toho zážitku, najdete stovky různých vůní a chutí (podle toho, jakou kávu máte oblíbenou zrovna Vy). A to prostě s kávou ze supermarketu nikdy nezažijete.

A co od nás můžete čekat? Jak píši výše, děláme to pro radost. Vážíme si toho, když si naši kávu někdo zakoupí a jsme rádi, když se navíc zákazníci vracejí. Dostanete od nás co nejrychleji vždy čerstvě vypraženou kávu a pokud si budete chtít popovídat o čemkoli z tohoto zajímavého světa kávy, budeme za to rádi.

JAK PRAŽÍME A KDY EXPEDUJEME

Pražíme co nejčastěji tak, abyste na svou kávu nemuseli čekat dlouho. Všechny objednávky srovnáme podle objednaných druhů a dlouhodobě se nám daří vyexpedovat objednávky do dvou dnů od objednání tak, jak píšeme u jednotlivých produktů.

Expedice potom probíhá ve stejný den, případně nejpozději druhý den po vypražení tak, abyste měli svou kávu co nejdříve. Balíček si můžete nechat zaslat kurýrní službou, Českou poštou a nebo vyzvednout na více než 1000 výdejních místech Zásilkovny po celé České republice a na Slovensku. V pátek obvykle neexpedujeme, aby káva neležela přes víkend někde v depu.

Nabízíme i poštovné zdarma tak, abyste měli možnost objednat si dobrou kávu bez zbytečných dalších nákladů. Více o expedici a možnostech dopravy najdete na stránce Doprava, platby a poštovné.


NAMELEME?

Ano, rádi Vám kávu i nameleme přesně na požadovanou hrubost. Meleme na 7 běžných hrubostí a u každé z nich jsme schopni vyhovět i individuální přesnosti na další 4 jemnosti. Dohromady je to tedy 28 různých hrubostí, i když v praxi jsou zákazníci spokojeni s tím, že u každé hrubosti nastavujeme střední mletí. Meleme na turka, jemné presso, střední presso, překapávanou kávu, moka konvičku, aeropress a frenchpress.

Meleme přesně a když zvolíte konkrétní hrubost, máte jistotu, že příště bude káva namleta úplně stejně.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení