Dárkový poukaz na čerstvě praženou kávu

Určitě musíme také souhlasit s tím, že darovat čerstvě praženou kávu (opravdu čerstvě praženou kávu) je perfektní nápad a pokud máte ve své blízkosti někoho, kdo takovou kávu ocení, uděláte mu tím velkou radost. Pokud daného člověka dobře znáte a navíc jste podobně zapálení nadšenci čerstvě pražené kávy, patrně Vám nebude dělat správný výběr sebemenší problém. Pokud budete vědět, jaký druh kávy vybrat (silná, jemná, hořká, sladká, apod.) a jaký druh mletí zvolit (celá zrna, turecká káva, espresso, moka konvička, filtrovaná káva, frenchpress apod.), máte skoro vyhráno. I v takovém případě ale budete řešit minimálně to, kdy takovou kávu objednat, aby včas dorazila a aby navíc byla ještě čerstvá, když ji budete obdarovávanému dávat.

Co je čerstvě pražená káva

Za čerstvou kávu u nás považujeme tu, která je maximálně 3-4 dny po vypražení. V tu dobu má totiž nejlepší vlastnosti a od tohoto okamžiku také začíná nemilosrdně stárnout. Další dva týdny bude stále v dobré kondici, ale po měsíci již o čerstvou kávu zcela určitě nejde a na tomto tvrzení u nás trváme i přesto, že v supermarketu si klidně můžete koupit čerstvou kávu 6 měsíců od vypražení s trvanlivostí 1 rok. Mezi čerstvě praženou kávou a kávou dva měsíce od pražení je obrovský rozdíl a každý, kdo to s kávou myslí vážně, by si to měl vyzkoušet.

Big-coffee-300A teď si představte, že se ve světě kávy zase až tolik neorientujete (třeba proto, že kávu prostě nepijete) a chcete pouze udělat radost někomu, kdo si rád čerstvou kávu dopřává. V takovém případě budete kromě výše popsaných strastí řešit ještě další otázky spojené se správným výběrem. Je třeba hlavně zjistit, jak si obdarovaná osoba kávu vlastně připravuje. Jestli má kávovar, který namele celá zrna, případně zda dává přednost nějaké alternativní metodě přípravy, jakými jsou již zmíněný frenchpress, různé moka konvičky, aeropress nebo třeba turek. Trefit se do chuti není až tak jednoduché, jak se může zdát. Někdo má rád silnou kávu a když dostane nějakou jemnou, nebude to úplně to pravé ořechové. Svět kávy je velmi rozmanitý a je plný různých příchutí a vůní. A každý si oblíbí nějakou jinou. V tom je ta krása.

A co Vám tím vším chceme říci? Hlavně to, že nejdůležitější je čerstvost pražené kávy. A i když ostatní otázky jsou také důležité, tak čerstvost je v tomto ohledu nejdůležitější. Nejpomaleji stárne káva, která není mletá. Drtivá většina konzumentů kávy to ví a kupuje proto celá zrna, která si následně mele na svou oblíbenou hrubost a pro svou oblíbenou přípravu. Celá pražená zrna lze skladovat 2-3 týdny a stále bude připravená káva výborná. Když si ale necháte kávu namlít, bude stárnout mnohem rychleji (po dvou týdnech již bude káva vyčichlá). Tento případ tedy volte jen v případě, že takovou kávu dáváte někomu, kdo je na to zvyklý a komu ji dáte brzy.

Co je tedy potřeba zvážit?

Pokud potřebujete čerstvě praženou kávu jako dárek, který chcete předat brzy, stále lze dobře vybrat. Když se ale nebudete chtít probírat všemi příchutěmi a možnostmi mletí a když navíc potřebujete dárek, který budete předávat třeba za 2-3 týdny, bude ideální vybrat v dobré pražírně nějaký dárkový poukaz. A víte proč? Protože u dárkového poukazu máte vyřešené všechno:

  • nemusíte řešit druh kávy, který bude nejlepší
  • nemusíte řešit a zjišťovat způsob mletí
  • máte vyřešenou čerstvost kávy a nemusíte řešit správné načasování
  • nemusíte se obávat, že se netrefíte do vkusu obdarovávaného

Stačí si u nás zakoupit dárkový poukaz a obdarovaný si sám vybere kávu podle svých představ. Naše dárkové poukazy:

  • vám doručíme elektronicky (emailem) hned po zaplacení (v případě zájmu zašleme i papírovou verzi, jen je s tím spojena cena za poštovné)
  • jejich platnost je 3 měsíce
  • s poukazem obdržíte i podrobný návod, jak ho v našem obchodě použít
  • vybírat můžete z různých hodnot (300 Kč, 500 Kč, 1000 Kč)

_vyr_53_poukaz500new

Rozhodli jste se pro dárkový poukaz? V tom případě stačí navštívit náš eshop a vybrat ten správný. Je to opravdu praktická varianta, jak darovat čerstvě praženou výběrovou kávu a trefit se přesně do chuti obdarovávaného.